Hekimce Blog

Hakkımızda

Bu dünya umumen Cenab-ı Hakk’ın Esma’ül Hüsna’sının ayinesidir. Yaratılış gayesi de Allah’ın isimlerinin tecellilerini göstermektir. Umum kainat içinde ise Esma’ya en geniş, en cami ayine hayattır, bilhassa insan hayatıdır. İşte bu sebepledir ki hayatımız yeknesak istirahat döşeğinde gitmez. Allah dert verir, sıkıntı verir, meşakkat çektirir, afiyet verir, sefa verir, acı verir, lezzet verir; ta ki hayatımız Cenab-ı Hakk’ın binbir esmanına ayine olabilsin. Evet Rezzak(Rızık verici) ismi açlığı gerektiği gibi, Şafi(Şifa veren) ismi dahi hastalıkları iktiza eder. Cenab-ı Hakk verdiği vücut nimetinde sanatını, isimlerini, kudretini tam göstermek için keser, biçer, hasta eder, şifa verir; vakti geldiğinde ise emanetini alır; şükredenleri ve itaat edenleri sonsuz bir saadet yurduna alır. Madem hakikat budur, ve madem Cenab-ı Hakk’ın bütün isimleri güzeldir, o güzeli gösteren hadiseler dahi güzeldir. Evet O olduktan sonra ve her şey de O’ndan ise hastalık da hoştur, afiyet de hoştur, sıhhat da hoştur, istirahat de … Yeter ki biz sabredenlerden olalım. Zira Allah, sabredenlerle beraberdir.

Bu hakikatleri zikrettikten sonra, hastalığın dünyevi cihetine baktığımızda bize verilen vücut ve sıhhate zarar veren hemen her durum bir nevi hastalıktır diyebiliriz. Evet, hastalık bize çok vazifelerle geldiği gibi o vazifelerden biri de Cenab-ı Hakk’a şifa duası yapmak, acziyetimizi anlayıp bize yardım etmesi için Allah’a iltica etmektir. Bu ise iki kısımda olur; biri fiili duadır ki hekime müracaat etmek, ilaçlarını kullanıp tavsiyelerine kulak vermektir. İkincisi ise kavlen Cenab-ı Hakk’a yalvarıp dua etmektir. İstikamet ise odur ki, Şafi-i Hakiki’yi yalnız Allah bilmek, şifayı gerçekten verenin Allah olduğunu unutmamaktır.

İşte bizler 2 doktor ailesi olarak elimizden geldiğince okuyucularımıza TAVSİYE VERMEK ve UFUK AÇMAK adına bildiğimiz ve gördüklerimizi, öğrendiklerimizi bu platformda sizinle paylaşıyoruz. Amacımız biraz önce bahsettiğimiz fiili dua kısmında size bir nebze olsun yardımcı olmak. Bütün konularda da tekrar okuyacağınız üzere BİR HASTALIĞIN TEŞHİS VE TEDAVİSİ HASTA İLE BİREBİR İLETİŞİM KURARAK VE GEREKLİ FİZİK MUAYENE VE TETKİKLERİN BERABER BİR HEKİM TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ İLE YAPILABİLİR. YALNIZCA BURADAKİ BİLGİLERE GÖRE HAREKET EDİP HERHANGİ BİR TEDAVİ YÖNTEMİNE KARAR VERMENİZ SAĞLIĞINIZI CİDDİ ANLAMDA TEHDİT EDEBİLİR. BU YÜZDEN SAĞLIK SORUNLARINIZDA VE DESTEK GEREKTİĞİNDE LÜTFEN DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ. Gerektiğinde ve dilerseniz iletişim bilgilerimiz ile bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Cenab-ı Hakk maddi-manevi bütün hastalıklarımıza şifa ihsan eylesin inşallah.

Selam ve Dua ile …

İletişim

0531 021 2969

abdullahayaz95@gmail.com

hayatritmi@gmail.com