Buscopan Plus Film tablet içerisinde etken madde olarak hiyosin n butilbromür ve parasetamol içerir. Bu iki etken madde, Buscopan tabletin ikili etki göstermesine sebep olur ki bu da en önemli artısıdır. Hiyosin N Butilbromür, kas spazmlarını azaltırken parasetamol de ağrı kesici özelliği gösterir. Buscopan Plus Film tabletin en etkili olduğu endikasyonu adet dönemi ağrılarıdır. Özellikle uterusun artan kas hareketlerini durdurması ve rahim kaslarının spazmını önlemesi ile adet döneminde ciddi rahatlama sağlayacaktır. Adet dönemi ağrılı geçiyorsa ve Buscopan Film Tablet kullanılacaksa kanama günü hesap edilip 1 gün öncesinde almak etkisini arttıracaktır. Bunun yanında Buscopanın kullanıldığı yerler, karın ağrısı, kas ağrısı, sindirim sistemi ve boşaltım sistemi ağrılarında sıkça kullanılır.

Buscopan kullanıldığında unutulmaması gereken en önemli şey, Buscopan tablet yalnızca semptomatik tedavi yapar. Ağrının altında yatan asıl hastalığı çoğu kez iyileştirmez. Dolayısıyla ağrınızın sebebini öğrenip muhakkak tedavi ettirmeniz şiddetle önerilir.

Buscopan Plus Film Tablet, hamilelerde kullanılmamalıdır. Aynı zamanda 10 yaş altında da kullanılmamalıdır. Eğer sindirim veya boşaltım sisteminde bir tıkanıklık veya hareket azlığı(kabızlıkla kendini gösterir) varsa kullanmadan önce muhakkak doktorunuza başvurunuz.

Doz aşımı olmadıkça ciddi yan etkisi nadir görülür. Ama doz aşımında, özellikle enjeksiyonla yapıldıysa, ciddi yan etkiler görülebilir. Hemen doktorunuza başvurunuz.

Daha detaylı bilgi için ilaç prospektüsünü okuyunuz:

İlaç Prospektüsü
Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Hiyosin-N-butilbromür, Parasetamol’dür. BUSCOPAN PLUS Film Tablet, sindirim sistemi, üreme ve boşaltım sistemindeki düz  kasları gevşeterek, spazmları düzelten  ve spazmların oluşumunu önleyen  bir ilaçtır. BUSCOPAN PLUS, sindirim sistemi, üreme ve boşaltım sistemi ve safra kanallarındaki spazmlar ile adet döneminde görülen spazmlar ve spazmlarla (kasılma)  birlikte görülen ağrıların giderilmesinde kullanılır. Kullanımı 10 yaş ve üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

BUSCOPAN PLUS Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. BUSCOPAN PLUS, sindirim sistemi, üreme ve boşaltım sistemi ve safra kanallarındaki spazmlar ile adet döneminde görülen spazmlar ve spazmlarla (kasılma)  birlikte görülen ağrıların giderilmesinde kullanılır.
 3. Kullanımı, tedavi edilmemiş göz tansiyonu olan hastalarda, göz içi basıncının yükselmesine sebep olabilir. BUSCOPAN PLUS’u kullandıktan sonra gözlerinizde ağrı, kızarıklık ve görme bulanıklığı oluşursa acilen bir göz doktoruna başvurunuz.
 4. Kullanımı, sindirim ve boşaltım sisteminde yavaşlamaya sebep olabilir, bağırsak enfeksiyonunuz varsa dikkatli olunuz.
 5. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliği, alkole veya hepatite bağlı karaciğer fonksiyon bozukluğu, koroner yetmezlik, tedavi edilmemiş dar açılı göz tansiyonu, hipertiroidizm, kronik alkol bağımlılığı, idrar yapma zorluğuna yol açan prostat büyümesi, idrar kesesinde boşaltım bozuklukları, glukoz-6-fosfat dehidrojenaz enzimi eksikliği, sindirim sisteminde mekanik darlık gibi rahatsızlıklarınız  var ise BUSCOPAN PLUS’u  kullanmadan önce  durumunuzu doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı karaciğer hasarına sebebiyet vermekte ve ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 7. BUSCOPAN PLUS’u 10 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 8. BUSCOPAN PLUS, hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmamalıdır.

BUSCOPAN PLUS Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu  bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.
 3. Günlük önerilen doz: günde 3 defa 1-2 tablettir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Görmede bulanıklık yaygın görülen yan etkidir.

İlaç Etken Maddesi:  Hiyosin-N-butilbromür, Parasetamol

İlaç Marka İsmi: BUSCOPAN PLUS Film Tablet

İLACINIZI MUHAKKAK DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANINIZ.